Для активних туристів та невтомних науковців у Більську відкрилась ІV Міжнародна літня польова археологічна школа

Версія для друкуВерсія для друку

Для активних туристів та невтомних науковців
у Більську відкрилась ІV Міжнародна літня польова археологічна школа

 

   23 липня 2018 року в смт Котельва відбулося офіційне відкриття ІV Міжнародної літньої польової археологічної школи. Проект організовано Інститутом археології НАНУ та Історико-культурним заповідником «Більськ» за підтримки ВГО «Спілка археологів України» та Департаменту культури і туризму Полтавської ОДА.

   Після урочистого звучання Державного гімну України гостей свята привітали директор Департаменту культури і туризму Полтавської облдержадміністрації Валентина Вождаєнко, директор Полтавського краєзнавчого музею імені Василя Кричевського, кандидат історичних наук Олександр Супруненко, голова Котелевської райдержадміністрації Віктор Колос, керівник проекту, кандидат історичних наук, старший науковий співробітник Інституту археології НАНУ Денис Гречко та учасниця проекту, докторант Ягеллонського університету (Польща) Żenia Demczuk .

   Приємно відзначити, що ця подія об’єднала однодумців і справжніх фанатів своєї справи – професійних археологів і тих, хто лише збирається стати на цей шлях. Мета школи – не лише дослідження і вивчення пам’яток археології, а й популяризація та привернення уваги до Більського археологічного комплексу в цілому, адже у своїй діяльності вона дотримується органічного симбіозу наукових, науково-популярних та просвітницьких заходів. Суспільство повинно знати та поважати свою історію, усвідомлюючи її унікальність та виняткову цінність не лише для України, а й для світової культурної спадщини загалом.

   Насамкінець почесні гості наголосили на важливості і необхідності функціонування Міжнародної літньої польової археологічної школи на теренах Більського городища і побажали учасникам експедиції наснаги, плідної праці та цікавих і унікальних знахідок.

   Після завершення офіційної частини учасники проекту та гості свята відвідали археологічні розкопки, що проводяться на древньому Більському городищі.

Наверх ↑