Для полтавської громадськості проведено інформаційно-просвітницький тур до Дня Конституції України

Версія для друкуВерсія для друку

Для полтавської громадськості проведено інформаційно-просвітницький тур
до Дня Конституції України

 

   27 червня 2017 р. представники управління інфраструктури та туризму Полтавської обласної державної адміністрації спільно з полтавською громадськістю взяли участь у інформаційно-просвітницькому турі з нагоди всеукраїнського державного свята – Дня Конституції України.

   Організатор заходу – управління культури облдержадміністрації, відзначило цю знаменну подію відвідуванням справжньої скарбниці знань – Полтавського державного історико-культурного заповіднику «Поле Полтавської битви», де заступник директора Людмила Шендрик ознайомила присутніх з цікавими біографічними відомостями про гетьмана Пилипа Орлика (1672-1742 рр.), сподвижника Івана Мазепи та автора прототипу першого козацького конституційного акту («Пакти й Конституції прав і вольностей Війська Запорізького», 1710 р.), талановито розкрила передумови та етапи становлення української державності від часів козацької доби в Україні до сучасності.

   Під час інформаційного туру учасники відвідали ще одну історико-культурну пам’ятку нашого краю – у с. Жуки Полтавського району, мешканці якого шанують своє традиційне козацьке коріння: Меморіальний комплекс пам’яті загиблих козаків (збудований у 2010 р.) та каплицю Покрови Пресвятої Богородиці. Неподалік від комплексу розташовані два пам’ятні знаки: на честь козацького літописця Самійла Величка, який жив останні роки свого життя та помер у с. Жуки, та на честь словацького просвітителя Даніеля Крмана, що описував події, пов’язані з Полтавщиною та Полтавською битвою.

Наверх ↑