До Всесвітнього дня екскурсовода у Полтаві презентували нову туристичну родзинку «М.В. Гоголь – О.С. Пушкін – І.П. Котляревський»

Версія для друкуВерсія для друку

До Всесвітнього дня екскурсовода у Полтаві
презентували нову туристичну родзинку
«М.В. Гоголь – О.С. Пушкін – І.П. Котляревський»

 

   21 лютого 2019 року туристична спільнота Полтавщини у приміщенні готелю Premier Hotel Palazzo урочисто привітала фахівців найблагороднішої і потрібної професії у світі з Всесвітнім днем екскурсовода, а кращих екскурсоводів та представників туристичного бізнесу нагородили грамотами та подяками облдержадміністрації.

   Датою заснування Дня екскурсовода вважається 1990 рік. Засновником його можна вважати президента Міжнародної федерації екскурсоводів Т. Лоізідес, яка виявила власну ініціативу в цьому питанні. Організація ця досить серйозна і авторитетна, тому її рішення знайшло живий відгук у більшості держав планети – адже екскурсоводи є сьогодні практично в кожній країні світу.

   Під час заходу представники Premier Hotel Palazzo презентували нову туристичну родзинку Полтави – проект «М.В. Гоголь – О.С. Пушкін – І.П. Котляревський». Даний проект передбачає встановлення двох бронзових скульптур: нашого славетного земляка Миколи Васильовича Гоголя, який тримає філіжанку кави, та Олександра Сергійовича Пушкіна, який у руці тримає книгу І.П. Котляревського «Енеїда», адже готель розташований в історичному центрі Полтави на розі вулиць, названих на честь цих знаменних постатей.

   Ідея та втілення проекту належить власниці готелю Олені Шуліці. За її словами: «Ідею встановити скульптури відомих класиків виношували рік. Півроку шукали скульптора, ще півроку він виготовляв скульптури». Відкриття пам’ятників запланували на 1 квітня, в день 210-річчя з дня народження Миколи Гоголя. Бронзові фігури літературних постатей виготовив львівський скульптор Володимир Цісарик.

   «Цей заклад зробив унікальний проект, а саме презентацію українських страв з «Енеїди». Турист, ідучи з садиби Івана Петровича Котляревського, зможе зайти відвідати ті страви, що викладені в «Енеїді». Цього насправді раніше не було. Дуже приємно, що нині бізнес долучається до таких туристичних проектів», – наголосила директор Департаменту культури і туризму Полтавської облдержадміністрації Валентина Вождаєнко.

   На початку заходу гостей зустрічали «особисто» Іван Петрович Котляревський, Микола Васильович Гоголь та Олександр Сергійович Пушкін, у виконанні акторів Полтавського академічного українського музично-драматичного театру імені М.В. Гоголя.

   Також за словами Олени Шуліки в готелі стартує ще одна ініціатива – кожен охочий може відправити листівку з видами Полтави зі спеціальним штемпелем у будь-яке місто чи країну. Для цього в закладі встановлять спеціальну раритетну поштову скриньку.

   Під час презентації Валентина Вождаенко повідомила присутніх про те, що напередодні прес-служба Міністерства економічного розвитку і торгівлі офіційно нас привітала, оскільки по внутрішньому туризму і по в’їзду по Україні, за даними мобільних операторів, Полтавщина посіла третє місце, а першість здобули Київщина та Львівщина.

Наверх ↑