Єдиному на Полтавщині Музею-аптеці виповнився рік

Версія для друкуВерсія для друку

Єдиному на Полтавщині Музею-аптеці виповнився рік

 

   Уже рік в селі Рашівка Гадяцького району працює єдиний в Полтавській області музей на базі діючої аптеки, яка була заснована ще в 1892 році (наразі їй вже 128 років).

   Місцеві ентузіасти відкрили музей в Рашівській сільській аптеці минулої весни. За останній рік у закладі побували кілька сотень відвідувачів не тільки з Рашівки та сусідніх сіл, але й з Гадяча та Полтави.

   Серед найцінніших експонатів в музеї – оригінальні штангласи з імператорським гербом, колекція аптекарських вагів, ступок, а також відтворено робоче місце асистента аптекаря. Щоб відвідувачам було легше відчути атмосферу минулого століття, в залі також виставлено унікальні фотографії Полтавщини середини ХХ століття.

   «Туристи змогли побачити старовинні прилади, за допомогою яких готувалися ліки, раритетні шафи, в яких вони зберігалися, а також рідкісні фото та аптекарські журнали», – розповідає авторка проекту музею-аптеки Юлія Кобізька. За словами останньої, все це сприяє розвитку не лише сільського зеленого туризму Полтавщини, але й музейної справи, збереженню та популяризації історичної спадщини.

   Музей можна знайти за адресою: Село Рашівка Гадяцького району, вулиця Кириченка, 1-А. Будівля знаходиться у самому центрі села напроти будинку культури, за пам’ятником невідомому солдату.

Наверх ↑