Полтавці відзначили День Гідності і Свободи.

Версія для друкуВерсія для друку

Полтавці відзначили День Гідності і Свободи

 

   21 листопада Україна відзначає День Гідності та Свободи, що об’єднав дві знакові події у новітній історії країни – Помаранчеву революцію 2004 року та Революцію Гідності 2013 року.

   Метою запровадження пам’ятної дати стало донесення до сучасного і майбутніх поколінь об’єктивної інформації про доленосні події в Україні початку XXI століття, а також віддання належної шани патріотизму й мужності громадян, які стали на захист демократичних цінностей, прав і свобод людини, національних інтересів нашої держави та її європейського вибору.

   Саме 21 листопада 2013 року розпочались перші протестні акції української громадськості у відповідь на рішення тодішньої влади щодо припинення курсу на євроінтеграцію та скасування процесу підготовки до підписання Угоди про асоціацію між Україною та Європейським Союзом. Знехтування законодавчо закріплених пріоритетів зовнішньої політики України, якою власне і була Угода про асоціацію між Україною та ЄС, викликала обурення українців.

   У Полтаві цього дня вшанували пам’ять тих, хто заплатив найвищу ціну за свободу та гідність. На площу перед Полтавською обласною державною адміністрацією прийшли родичі й друзі загиблих учасників АТО, учасники подій 2013-2014 років, військовослужбовці та ветерани, волонтери, представники влади, комунальних закладів та підприємств міста, студентство, духовенство. Пам’ять полеглих вшанували хвилиною мовчання.

   До народних меморіалів Героям Небесної сотні та полеглим учасникам АТО поклали квіти. Першими почесне право це зробити надали батькам загиблих Героїв. У покладанні також взяли участь: заступник голови обласної державної адміністрації Микола Білокінь, заступник голови обласної державної адміністрації Олег Пругло, секретар Полтавської міської ради Олександр Шамота.

   До вшанування пам’яті загиблих Героїв долучилися й артисти Полтавської обласної філармонії: пісенно-танцювальний ансамбль «Полтава» у виконанні якого прозвучав Гімн України, Заслужена артистка України Наталія Іванченко та Заслужений артист України Микола Гармаш.

Наверх ↑