Полтавці вшанували пам’ять жертв нацизму під час інформаційно-просвітницького туру

Версія для друкуВерсія для друку

Полтавці вшанували пам’ять жертв нацизму
під час інформаційно-просвітницького туру

 

   27 жовтня 2018 року, відповідно до Обласної Програми розвитку туризму і курортів на 2016-2020 роки, з метою вшанування пам’яті жертв Другої світової війни Департаментом культури і туризму Полтавської облдержадміністрації презентовано інформаційно-просвітницький тур за маршрутом Великі Липняги (Семенівський район) – Хорольська яма (м. Хорол) – Шумейкове урочище (Лохвицький район).

   В інфотурі брали участь представники Полтавської міської ради ветеранів, Полтавського обласного інституту післядипломної педагогічної освіти ім. М.В. Остроградського, Полтавського обласного центру туризму і краєзнавства учнівської молоді, ГО «Спілка екскурсоводів Полтавщини», туристичних фірм та засобів масової інформації.

   Учасники заходу в с. Великі Липняги Семенівського району ознайомилися з Меморіальним комплексом «Жертвам нацизму». Дане село відоме своїми жертвами, принесеними на олтар війни – 371 мирний житель загинув під час відступу німецько-фашистських загарбників із позицій, що займали у Великих Липнягах. Над жителями села фашисти, відступаючи, протягом чотирьох днів вершили криваву розправу.

   У м. Хорол – Меморіал «Хорольська яма» був відкритий у 1991 році. Його заснували на місці братської могили в селищі Хорол. Вона знаменита своєю сумною статистикою одного з найбільших місць поховання жертв німецьких концтаборів. Концтабір функціонував кілька років на території цегельного заводу, сюди звозили тисячі військовополонених, жінок, дітей і літніх жителів Хорола. Протягом Другої світової війни було вбито майже всіх полонених цього концтабору. Убитих звозили в спустошений кар’єр, складали тіла без розпізнавальних знаків. За час війни жертвами таких таборів стали близько 90 тисяч жителів Полтавської області. Перед відкриттям меморіалу була встановлена скульптура-пам’ятник, що символізує тисячі сімей, безвинно загиблих на території цього концтабору.

   У Лохвицькому районі за 15 км від міста Лохвиця знаходиться Шумейкове урочище. Тут 20 вересня 1941 року потрапила в оточення колона штабу Південно-західного фронту та Військової Ради. Намагаючись вийти з фашистського кільця, в низовині склали голови близько 800 радянських солдат. У 1976 році тут відкрито Меморіальний комплекс воїнам Південно-Західного фронту (автори; народний художник УРСР А.Ю. Білостоцький, скульптор В.П. Вінайкін, архітектори – К.О. Сидоров і Т.Г. Довженко).

   Даний туристичний маршрут спрямований на формування у підростаючого покоління патріотичної свідомості та відродження духовності.

Наверх ↑