Полтавські фахівці з туризму проїхали Новосанжарщиною «Шляхами Хана Кубрата»

Версія для друкуВерсія для друку

Полтавські фахівці з туризму проїхали Новосанжарщиною
«Шляхами Хана Кубрата»

 

   14 вересня п.р. управлінням інфраструктури та туризму Полтавської обласної державної адміністрації для фахівців туристичної сфери й громадськості напередодні Міжнародного фольклорного фестивалю «Хан Кубрат – 105» (дата проведення: 16-17 вересня 2017 р., місце проведення: с. Мала Перещепина, Новосажарський район) організовано та проведено туристичну розвідку за туристичним маршрутом «Шляхами Хана Кубрата» з обстеженням об’єктів по Новосанжарському району.

   У навчально-методичному екскурсі, присвяченому 105 річниці виявлення неподалік с. Мала Перещепина Новосанжарського району Полтавщини у 1912 році Малоперищепинського скарбу – найбагатшого скарбу, знайденого у Східній Європі, взяли участь екскурсоводи, краєзнавці, представники Полтавського краєзнавчого музею імені Василя Кричевського, громадських організацій туристичного спрямування, викладачі вищих навчальних закладів та інші фахівці туристичної спільноти регіону.

   Туристичний маршрут «Шляхами Хана Кубрата» являє собою поєднання пізнання історичних фактів про створення булгарським ханом Кубратом держави Велика Булгарія, розташованої у степовій зоні сучасної України у VII столітті, та відвідування об’єктів і місцин, пов’язаних з Малоперищепинським скарбом як ймовірним поминальним комплексом поховання хана Кубрата.

   Під час подорожі учасники заходу відвідали пам’ятний знак Великому булгарському хану Кубрату, встановленому серед могутніх сосен у с. Мала Перещепина, та Музейну кімнату українсько-болгарської дружби в Малопрещепинському загальноосвітньому навчальному закладі І-ІІІ ступенів імені М.А. Клименка, де про діяльність педколективу й учнів щодо зміцнення дружби між українським і болгарським народами розповіла директор школи Катерина Миколаївна Вергун та учні, а вчитель історії Береза Анатолій Павлович фахово, з неприхованим захопленням розкрив історію випадкової знахідки місцевими підлітками понад сто років тому того самого Перещепинського скарбу, про наукові висновки його походження й належності, зроблені археологами та істориками світового рівня.

   З любов’ю до малої батьківщини, до української культури та козацького побуту в Музеї історії села, «Кімнаті-берегині» та «Кімнаті-світлиці» провела оглядову екскурсію для гостей директор Пологівського навчально-виховного комплексу «Загальноосвітня школа І-ІІ ступенів – дошкільний навчальний заклад» Інна Олександрівна Бровко. Кульмінаційним моментом у «Кімнаті-світлиці» для присутніх стало театралізоване дійство про українські традиції, побут козацьких родин, про національні звичаї та обряди у емоційному виконанні колишніх вихованок закладу – Анастасії Чутрини та Ксенії Яхно.

   Колоритною складовою екскурсійного маршруту в ході туристичної розвідки стало відвідування садиб сільського зеленого туризму «У Анатолія і Наталки», що в смт Нові Санжари, та «Шляхами Хана Кубрата» – в с. Писарівка, в яких можна за недорого не тільки перепочити, а й скуштувати смачні українські страви на лоні природної краси Новосанжарщини.

   Тож, всі учасники туристичної розвідувальної подорожі отримали незабутні, бурхливі враження від всього почутого та побачено на шляхах булгарського хана Кубрата, котрий одним з перших на теренах нинішньої України об’єднав один народ у могутню незалежну державу.

   За підсумками туррозвідки зроблено висновки про те, що район має логістичну складову туризму – на під’їзних шляхах встановлено біг-борд та інформаційно-вказівні знаки про те, що Нові Санжари – курортне містечко (є 2 санаторні заклади). Однак, окрім санаторно-курортного відпочинку, необхідно розвивати історико-краєзнавчі маршрути по району, доповнити розроблені пішохідні екскурсійні маршрути велосипедними – з відповідними картографічними матеріалами та знакуванням, створити у райцентрі повноцінний краєзнавчий музей.

Наверх ↑