Презентовано новий археологічний туристичний маршрут «Гінцівська стоянка»

Версія для друкуВерсія для друку

Презентовано новий археологічний туристичний маршрут
«Гінцівська стоянка»

 

   З метою сприяння розвитку внутрішнього туризму, відповідно до Обласної програми розвитку туризму і курортів на 2016-2020 роки та Стратегії розвитку туризму та курортів у Полтавській області на 2019-2029 роки, Департаментом культури і туризму облдержадміністрацій 30 липня 2019 року було презентовано новий археологічний туристичний маршрут «Гінцівська стоянка» у с. Гінці Лубенського району. До участі у маршруті запрошено представників вищих навчальних закладів, які ведуть підготовку за спеціальність «Туризм», структурних підрозділів облдержадміністрації, засобів масової інформації Полтавщини, громадськості, туристичних фірм та екскурсоводів.

   Програма заходу включала: оглядову екскурсію Гінцівської стоянки – пізньопалеолітична (15-13 тисяч років тому) перша пам’ятка доби палеоліту, що стала відомою на Україні. Розташована між селами Духове і Гінці Лубенського району, на правому березі річки Удаю, Гінцівська стоянка була першою дослідженою в Східній Європі пам’яткою палеоліту. Стоянка виявлена у 1871 році, розкопки почали вестися в 1873 р. лубенським археологом і педагогом Ф.І. Камінським.

   Досліджена площа пам’ятки становить більше 4 000 кв. м. Ділянки культурних нашарувань залягають на глибині 2,2-4,0 м від сучасної поверхні. Тут розкопано залишки кількох житлово-господарських комплексів, які складалися із житла, господарських ям, маленьких та великих вогнищ. Розкопки відтворювали вигляд найдавнішого на Полтавщині житла мисливців на мамонтів.

   У рамках маршруту відбудеться презентація дитячої книжки «Первісні пригоди дівчинки Уди та мамонтеняти Мо». Автор книги – Людмила Яковенко, к.і.н., старший науковий співробітник Інституту археології НАН України, археолог, палеолітознавець, провідний фахівець в Україні по первісному мистецтву, вчений секретар комісії «Верхній палеоліт Євразії».

   Учасники археологічного маршруту також мали змогу ознайомитися із зібранням матеріалів з природи, історії та культури Лубенського краю, відвідавши Лубенський районний краєзнавчий музей.

 

Наверх ↑