Проведено засідання "круглого столу" про стан розвитку сільських територій у Полтавській області

Версія для друкуВерсія для друку

Проведено засідання ,,круглого столу”

про стан розвитку сільських територій у Полтавській області

 16 жовтня 2014 року у Полтавському краєзнавчому музеї імені Василя Кричевського Департаментом інфраструктури та туризму Полтавської облдержадміністрації (директор – Марчишинець С.М.) спільно з Полтавським регіональним відділенням Спілки сприяння розвитку сільського зеленого туризму в Україні (голова – Мартьянова Л.В.) проведено засідання ,,круглого столу” на тему: ,,Стан розвитку сільських територій у Полтавській області”.

 У обговоренні питань ,,круглого столу” взяли участь керівники підрозділів з питань туризму райдержадміністрацій та міськвиконкомів, власники садиб сільського зеленого туризму, представники громадських організацій туристичного спрямування регіону, викладачі Полтавського університету економіки і торгівлі, Полтавського національного технічного університету імені Юрія Кондратюка, Полтавської державної аграрної академії, що готують фахівців туристичної сфери.

 Засідання ,,круглого столу” розпочав директор Департаменту інфраструктури та туризму Полтавської обласної державної адміністрації Сергій Марчишинець, який зазначив, що з урахуванням законодавчого врегулювання та з огляду на те, що Полтавщина з її неповторним довкіллям та водними ресурсами, безцінним рекреаційним фондом, історико-культурною спадщиною в поєднанні з винятковим геополітичним розташуванням та привітним населенням, була, є й буде регіоном туризму в усіх його проявах і має всі умови для розвитку ,,зеленого туризму”. Окрім того, сільський зелений туризм визнано окремим видом туризму, розвиток якого є пріоритетним напрямком державної політики, про що зазначено у статтях 4 та 6 Закону України ,,Про туризм”. Право особистих селянських господарств займатися таким туризмом визнано і в статті 1 Закону України ,,Про особисте селянське господарство”.

 Тож, сільський зелений туризм – це вид туризму, що передбачає відпочинок у сільській, курортній чи природоохоронній місцевостях з використанням належним чином облаштованих приватних садиб чи інших закладів розміщення.

 Про стан та заходи по розвитку сільського зеленого туризму в області присутнім розповіла заступник директора Департаменту інфраструктури та туризму Полтавської облдержадміністрації Лариса Оніщук, яка повідомила про те, в якому стані на сьогодні в області розвиток зеленого туризму, чи вигідна ця справа для сільського бізнесу, які виникають проблемні питання в даній сфері туристичної діяльності в регіоні та що необхідно зробити для подальшої популяризації серед населення такого виду оздоровчо-пізнавального відпочинку. Також Оніщук Л.М. розповіла про проведену працівниками Департаменту інфраструктури та туризму облдержадміністрації інформаційно-консультативну роботу щодо розвитку сільського туризму на Полтавщині. Так, Департаментом спільно з Полтавською державною аграрною академією, Обласним центром зайнятості для бажаючих займатись підприємницькою діяльністю на селі у сфері ,,сільського, екологічного (зеленого) туризму” організовано безкоштовне навчання, що врегульоване Порядком видачі ваучерів для підтримання конкурентоспроможності осіб на ринку праці, затвердженим Постановою Кабінету Міністрів України від 20 березня 2013 року № 207 відповідно до статті 30 Закону України ,,Про зайнятість населення”.

 На сьогодні в регіоні діє близько 100 агроосель, які займаються сільським зеленим туризмом. Чим же вигідна це справа для сільського бізнесу? Утворення осередків ,,сільського зеленого туризму” сприяє розвитку туристичної інфраструктури, насамперед – виникає необхідність відкриття закладів харчування, центрів розваг, які, в свою чергу, сприяють поповненню місцевих бюджетів, а отже – і створенню нових робочих місць на селі. Гості села спонукають місцеву громаду до облаштування території – це і освітлення та ремонт доріг, парканів, і упорядкування в місцях масового перебування людей, і встановлення дорожніх покажчиків, бігбордів тощо.

 Послуги сільського зеленого туризму успішно доповнюються маршрутами з активним способом пересування, такими як: сплави на байдарках, катамаранах і плотах по річках; кінно-спортивні маршрути. Популярності набуває велосипедний туризм, лідерами по розвитку якого є м. Полтава, Полтавський та Зіньківський райони.

 Також відпочиваючі у сільській місцевості Полтавського краю мають можливість відвідати 363 території природно-заповідного фонду: заказники, пам’ятки природи та садово-паркового мистецтва, регіональні ландшафтні парки, дендропарки, заповідні урочища тощо. Один з них – комунальна установа ,,Рекреаційний центр ,,Криворудський” Полтавської обласної ради (підвідомча установа Департаменту).

 Серед лідерів туристичної відвідуваності перебувають і етнографічні маршрути (Опішня, Миргород, Пирятин – кераміка, Решетилівка – вишивка та ткацтво, Карлівка – писанкарство) з використанням народних промислів та ремесел, їх збереження та відновлення, організація майстер-класів.

 Голова Полтавського регіонального відділення Спілки сприяння розвитку сільського зеленого туризму в Україні Людмила Мартьянова розповіла про потенціал та розвиток сільського зеленого туризму за допомогою створення етномаршрутів, керівник Решетилівської художньо-промислової майстерні Сергій Колінченко – про туристичну складову розвитку народних промислів, заступник голови ГО ,,Туристичне село Полтавщини” Олена Щербань – про невикористані можливості Полтавського села, голова Диканського осередку Спілки сприяння розвитку сільського зеленого туризму в Україні Микола Федін – про роль культурно-мистецьких подій у формуванні районного кластеру сільського туризму, голова Великобагачанського осередку Спілки сприяння  розвитку сільського зеленого туризму в Україні Олександр Бут – про досвід розбудови інфраструктури зеленого туризму району, голова Полтавського осередку Спілки сприяння розвитку сільського зеленого туризму в Україні Тетяна Онищенко – про активний туризм, як важливу складову сільського зеленого туризму.

 Отже, подальший розвиток і популяризація серед різних верств населення сільського зеленого туризму – одне з основних завдань місцевих органів влади і самоврядування, підприємств та громадських організацій туристичного спрямування, оскільки проживання у сучасних мегаполісах встановлює свій ритм життя і все більше виникає бажаючих залишитись наодинці з природою, зайнятись автентичними ремеслами, взяти участь в етнокультурних дійствах. Звичайно, в умовах економічної кризи не кожна людина має змогу відвідати екзотичні країни. Однак, кожен зможе отримати достойний відпочинок за уподобанням і матеріальними можливостями у себе, на малій батьківщині. І в нашій області для цього створені всі умови.

Наверх ↑