У київському музеї зробили Великодню експозицію, присвячену Полтавщині

Версія для друкуВерсія для друку

У київському музеї зробили Великодню експозицію, присвячену Полтавщині,
на якій п
редставили традиції святкування Великодня давніми жителями нашого краю

 

   У столичному Національному музеї народної архітектури та побуту України реалізували виставковий проект «Україна великодня. Регіон «Полтавщина».

   У хаті із села Попівка відтворили інтер’єр, що представляє традиції святкування Великодня на Полтавщині. Там можна побачити великодні атрибути – паски і писанки, оздоблені орнаментикою та символікою, традиційною для Полтавської області. Також представлені предмети побуту, якими в давнину користувалися полтавці на Великдень. Це і святкові рушники, і макітри, і пасківники з «пальцями», і кошики, і тарелі.

   Аби поглибити знання та уявлення відвідувачів про традиції, звичаї та обряди українців, які жили колись на Полтавщині, в хаті створили відповідний інтер’єр. Зокрема, кидаються у вічі дерев’яні птахи, підвішені до сволока.

   «Традиція декорування оселі перед Великоднем прикрасами у вигляді пташок пов’язана з культом предків – віруванням, що навесні на землю повертаються з Вирію-раю померлі родичі», – йдеться у повідомленні Національного музею народної архітектури та побуту України.

Наверх ↑