У Полтаві на «круглому столі» обговорювали новації, спрямовані на розвиток туризму

Версія для друкуВерсія для друку

На «круглому столі» представники туристичної спільноти Полтавщини

та інших регіонів держави обговорювали новації, спрямовані на розвиток туризму

 

   11 листопада 2015 року в Полтавському університеті економіки і торгівлі проведено «круглий стіл» про регіональний аспект перспектив розвитку ділового туризму та туризму подій, в якому брали участь представники туристичної сфери Полтавщини та делегації учасників ІХ Міжрегіональної виставки-турсалону «Відпочивайте на Полтавщині!».

   Учасників «круглого столу» привітали проректор з наукової роботи ПУЕТ Сергій Гаркуша та заступник начальника управління інфраструктури та туризму облдержадміністрації Лариса Оніщук, яка також інформувала присутніх про основні здобутки з питань розвитку туризму подій та ділового туризму на Полтавщині, про найближчі перспективи розвитку туристичної сфери в нашому регіоні.

   Про вжиті організаційно-практичні заходи, спрямовані на розвиток туризму в м. Полтава, розповів начальник відділу туризму та охорони культурної спадщини управління культури міськвиконкому Полтавської міської ради Віталій Павлов, а також презентував запроваджений у обласному центрі інноваційний інформаційно-туристичний маршрут за допомогою QR-кодів «Стежкою легенд». До промоції туристичних родзинок і новацій Полтавської області долучились завідувач кафедри туристичного та готельного бізнесу Полтавського університету економіки і торгівлі Георгій Скляр, Голова Обласного туристичного кластеру Наталія Однойко, менеджер по зв’язкам з громадськістю ПрАТ «Миргородкурорт» Олександр Гринь.

   Із особливостями розвитку туризму в своїх областях, популярними туристичними об’єктами та станом ділового туризму і туризму подій присутніх ознайомили представники учасників виставки-турсалону з інших регіонів. Так, про Запорізький край розповіла завідувач відділу Запорізького обласного краєзнавчого музею Вікторія Водоп’ян, про туристичну Кіровоградщину – директор Департаменту культури, туризму та культурної спадщини Кіровоградської облдержадміністрації Валентина Животовська, про Київщину – в.о. директора комунальної установи Київської обласної ради «Київський обласний центр розвитку туризму» А Кравченко, про Сумщину – начальник Управління культури і туризму Сумської облдержадміністрації Олена Мельник, про Харківщину – директор ОКЗ «Харківський організаційно-методичний центр туризму» Валентина Холодок, котра на початку свого виступу вручила Почесні грамоти Департаменту культури і туризму Харківської облдержадміністрації за вагомий внесок у розвиток внутрішнього туризму заступникові начальника управління інфраструктури та туризму Полтавської ОДА Ларисі Оніщук та голові Полтавського регіонального відділення Спілки сприяння розвитку сільського зеленого туризму в Україні Людмилі Мартьяновій.

   Наприкінці засідання «круглого столу» відбулось урочисте підписання угоди про співпрацю та спільну діяльність між управлінням інфраструктури та туризму Полтавської обласної державної адміністрації та громадською спілкою «Асоціація індустрії гостинності України» (заступник голови правління – Олександр Стефанович). Дана угода укладена на підтримку головних напрямків дій з імплементації Угоди про співробітництво між Україною та ЄС, задля розвитку туризму на сільських територіях та підтвердження їх важливого впливу на економічний і соціальний розвиток Полтавської області та з метою створення агро-рекреаційних кластерів на Полтавщині. Такі кластери мають на меті створення єдиного комплексного туристичного продукту шляхом залучення сільського населення, фермерів та культурно-історичних об’єктів, якими так багата наша славетна полтавська земля.

   Зацікавленість вищезазначеним проектом виказали всі без виключення представники інших регіонів держави. Окрім того, між фахівцями були проведені попередні перемовини про укладання міжобласних угод про співпрацю у сфері туризму.

Наверх ↑