У Полтаві презентували новий туристичний маршрут «Полтавський період Симона Петлюри»

Версія для друкуВерсія для друку
У Полтаві презентували новий туристичний маршрут «Полтавський період Симона Петлюри»
 

   22 січня 2019 року з нагоди 140-річчя з дня народження Симона Петлюри у Полтаві презентували інформаційно –просвітницький тур «Полтавський період Симона Петлюри». Презентацію туристичного маршруту приурочили Дню соборності України. Симон Петлюра – державний і політичний діяч, публіцист, літературний і театральний критик, організатор український збройних сил, голова Директорії УНР. Під час туру презентували п’ять QR –кодів , які містять інформацію про життя та діяльність Симона Петлюри. На першу екскурсію запросили представників вищих навчальних закладів, структурних підрозділів у сфері туризму, громадськість, туристичні фірми та екскурсоводи.

   «Це перша електронна екскурсія, яка закільцювала всі життєві події пов’язані з Симоном Петлюрою. Хочеться інколи зупинитись в цьому історичному моменті, саме ця новітня технологія дозволяє нам це зробити. Цю екскурсія може провести будь-який полтавець, який має сучасний гаджет »,- наголосила директор Департаменту культури і туризму Полтавської обласної державної адміністрації Валентина Вождаенко.

   До туру увійшли п’ять локацій пов’язаних з життям відомого Українця, зокрема, садиба родини Симона Петлюри (У 1960 році будинок знесли, зараз на цьому місті знаходиться житловий будинок за адресою вул. Зигіна 20) на цій будівлі знаходиться меморіальна дошка під якою розміщений QR- код. Друга зупинка Аграрно-економічний коледж Полтавської державної аграрної академії по вул. Сковороди 18, саме у цій будівлі колись навчався Симон Петлюра. Наступна будівля Полтавської духовної семінарії у приміщенні старого корпусу нинішньої Полтавської державної аграрної академії, де Симон Петлюра продовжив своє навчання. Будинок в якому народився Святіший Патріарх Київський і всієї Руси-України Мстисла́в (у миру Степан Скрипник, рідний дядько Симона Петлюри). Завершилася екскурсія у Полтавському краєзнавчому музеї імені Василя Кричевського у музеї відкрито 3 тимчасові виставки й одна постійно діюча експозиція на другому поверсі, що присвячені Симону Петлюрі.

 

Наверх ↑