У Полтаві проведено круглий стіл з питань розвитку внутрішнього туризму в регіоні

Версія для друкуВерсія для друку

У Полтаві проведено круглий стіл
з питань розвитку внутрішнього туризму в регіоні

 

   11 березня 2016 року в Полтавській обласній універсальній науковій бібліотеці ім. І.П. Котляревського, відповідно до Обласної програми розвитку туризму і курортів на 2016-2020 роки та Плану заходів управління інфраструктури та туризму Полтавської облдержадміністрації на 2016 рік, з метою сприяння розвитку внутрішнього туризму, презентації туристично-рекреаційного потенціалу Полтавщини проведено засідання круглого столу «Туристичний імідж як чинник конкурентоспроможності регіону. Досвід Харківщини та Полтавщини».

   Захід зібрав понад 40 представників туристичної сфери – науковців, екскурсоводів, підприємців, музейників, студентів, для яких дана тема є надзвичайно актуальною.

   Учасники зібрання відзначили, що туристичний імідж регіону складається з матеріальних (дороги, стан об’єктів, вказівники, логотипи тощо) та нематеріальних (враження від фаховості та якості надавачів послуг, організації туру) чинників.

   Було розглянуто питання використання матеріалів про видатних особистостей Полтавщини у формуванні обласних туристично-екскурсійних маршрутів, туристичний імідж м. Полтави. Зазначено про такі позитивні елементи іміджу, як наявність пандусів, велопарковок, аудіо екскурсій декількома мовами у музеях обласного центру.

   Науковці кафедри туристичного та готельного бізнесу «Вищого навчального закладу Укоопспілки «Полтавський університет економіки і торгівлі» ознайомили присутніх про форми підтримки туристичного іміджу Полтавщини засобами Туристичного інформаційного центру (ТІЦ) ПУЕТ, сучасні особливості регіонального розвитку сфери туризму та охарактеризували туристичний імідж Полтавщини в умовах глобальної трансформації світу.

   Важливою складовою туризму є послуги харчування та проживання, тож присутнім було цікаво довідатись про нові можливості харчування туристичних груп.

   На зібрані були присутні представники підприємницького загалу м. Харкова, які досить часто організовують туристичні групи до Полтавщини, а туристи з Харківського регіону є лідерами серед відвідувачів нашої області. В процесі обміну думками з їхньої сторони було відзначено значну роботу Полтавщини у зміцненні іміджу на теренах України. В позитивному сенсі вказано про значну кількість об’єктів показу, музеїв, їх стан та цінову доступність для туристів різних категорій. Однак, занепокоєння викликає низький рівень санітарних місць, стан доріг (окремо було згадано з цього приводу Опішню), недостатня кількість швидкого харчування, щоб людина змогла придбати пиріжок та чай, а можливо розглядати й галушки як «швидке харчування».

   Насамкінець відбувся попередній анонс відкриття ТІЦ у Полтавській обласній універсальній наукова бібліотеці ім. І.П. Котляревського за підтримки управління інфраструктури та туризму Полтавської облдержадміністрації.

   Також учасники зібрання оглянули виставку літератури, яка є у бібліотеці на допомогу фахівцям для створення екскурсійних маршрутів, відбувся показ відеороликів про туристичні можливості районів Полтавщини.

 

Програма
засідання круглого столу
«Туристичний імідж як чинник конкурентоспроможності регіону.
Досвід співпраці Харківщини та Полтавщини».

Дата проведення: 11.03.2016

Час проведення: 11.00 год.

Місце проведення: Полтавська обласна універсальна наукова бібліотека ім. І.П. Котляревського (м. Полтава, вул. Леніна, 17).

1. Оніщук Лариса Миколаївна – заступник начальника управління інфраструктури та туризму Полтавської облдержадміністрації, к.п.н: Вступне слово. «Використання матеріалів про видатних особистостей Полтавщини у формуванні обласних туристично-екскурсійних маршрутів».

2. Павлов Віталій Володимирович – начальник відділу туризму та культурної спадщини управління культури Полтавського міськвиконкому: «Туристичний імідж м. Полтави. Досвід роботи та співпраця із Харківською областю».

3. Скляр Георгій Павлович – д.е.н., професор, завідувач кафедри туристичного та готельного бізнесу ВНЗ Укоопспілки «Полтавський університет економіки і торгівлі»: «Про форми підтримки туристичного іміджу Полтавщини засобами ТІЦ ПУЕТ».

4. Шуканов Павло Васильович – д.геогр.н., професор кафедри туристичного та готельного бізнесу ВНЗ Укоопспілки «Полтавський університет економіки і торгівлі»: «Туристичний імідж Полтавщини в умовах глобальної трансформації світу».

5. Логвин Михайло Михайлович – к.геогр.н. кафедри туристичного та готельного бізнесу ВНЗ Укоопспілки «Полтавський університет економіки і торгівлі»: «Сучасні особливості регіонального розвитку сфери туризму».

6. Варфоломєєва Ірина Віоталіївна – приватний підприємець (м. Харків): «З практичного досвіду роботи туристичної агенції».

7. Лещенко Наталія Володимирівна – директор кафе «Мохіто» (м. Полтава): «Нові пропозиції щодо харчування туристичних груп».

   Обговорення. Обмін думками. Демонстрація відеороликів про туристичні можливості районів Полтавщини.

Наверх ↑