У Полтаві відбувся семінар на тему охорони та збереження нематеріальної культурної спадщини України

Версія для друкуВерсія для друку
У Полтаві відбувся семінар на тему охорони та збереження нематеріальної культурної спадщини України
 

    11 липня 2019 року у приміщенні Полтавського краєзнавчого музею імені Василя Кричевського для працівників районних відділів культури та центрів народної творчості відбувся семінар «Оцінка потреб для зміцнення національного потенціалу України у розробці стратегії щодо охорони НКС». Організатори заходу мали на меті навчити ідентифікувати та охороняти нематеріальну культурну спадщину Полтавщини.

 

    Лише 5 років тому в Україні почали реєструвати та вивчати елементи нематеріальної культурної спадщини (НКС). На сьогодні у національному списку є три полтавських об’єкта – це вишивка білим по білому, килимарство та опішнянське гончарство. Ще 12 елементів занесли до регіонального реєстру нематеріальних цінностей.

    З привітальним словом та побажанням плідної роботи до всіх присутніх звернулася директор Департаменту культури і туризму Полтавської обласної державної адміністрації Валентина Вождаєнко, яка наголосила: « У 2019 році ми разом із Центром народної творчості започаткували конкурс-огляд НКС «Народні джерела». Восени підіб’ємо його підсумки, і, я сподіваюсь, зареєструємо ще багато елементів нематеріальної спадщини, яка в майбутньому буде оцінена на національному та міжнародному рівнях». Про положення, умови проведення конкурсу розповів директор «Обласного центру народної творчості та культурно = освітньої роботи» Полтавської обласної ради Дмитро Соколов.

   Про нематеріальну культурну спадщину Полтавщини, про виклики та перспективи розповіла завідувач відділом Комунальної установи «Обласний центр народної творчості та культурно - освітньої роботи» Полтавської обласної ради, заслужений майстер народної творчості України Наталія Свиридюк. Про базові міжнародні аспекти збирання і зберігання НКС, як має відбуватися інвентаризація нематеріальних цінностей розповів міжнародний фасилітатор ЮНЕСКО Ілля Фетисов.

 

Наверх ↑