У Полтаві з’явилася унікальна туристична принада – скульптури М.В. Гоголя та О.С. Пушкіна

Версія для друкуВерсія для друку

У Полтаві з’явилася унікальна туристична принада –
скульптури М.В. Гоголя та О.С. Пушкіна

 

   1 квітня 2019 року з нагоди відзначення 210-ї річниці від дня народження українського письменника, класика світової літератури Миколи Васильовича Гоголя у Полтаві встановили двофігурну скульптурну композицію «М.В. Гоголь та О.С. Пушкін».

   Скульптурна композиція розмістилась на сходах готелю Premier Palazzo. Місце для них обрали знакове – на розі полтавських вулиць Гоголя і Пушкіна. Микола Васильович Гоголь тримає в руках філіжанку кави з написом «Слава Україні», а Олександр Сергійович Пушкін однією рукою знімає капелюха, а в іншій руці тримає «Енеїду» – відомий твір засновника нової української літератури Івана Котляревського.

   Втілив ідею в життя скульптор зі Львова Володимир Цісарик, який особисто завітав на відкриття скульптур. За створення нового туристичного об’єкта автора нагородили почесними грамотами Полтавської обласної державної адміністрації, а також Департаменту культури і туризму Полтавської облдержадміністрації.

   Ідейною натхненницею проекту стала власниця Premier Hotel Palazzo Олена Шуліка, котра розповіла, що від виникнення ідеї до встановлення скульптур пройшло півтора року. «Це не пам’ятники. До пам’ятників кладуть квіти, вони високо, перед ними схиляються. Даний проект – скульптурна композиція, «їх» можна обійняти, з «ними» можна сфотографуватись. От Пушкін – знімає капелюха, він у гостях, у руках несе «Енеїду» Котляревського – він цікавий, у русі», – наголосила О. Шуліка.

   Також на відкриття завітали й почесні гості, зокрема, депутат Верховної Ради, голова підкомітету з питань розвитку туризму, курортів та рекреаційної діяльності Анна Романова, гості з-за кордону, а саме: представники Словаччини, Італії та Польщі. Гостей зустрічали «справжні» Микола Гоголь, Олександр Пушкін та Іван Котляревський у виконанні артистів Полтавського українського академічного музично-драматичного театру імені М.В. Гоголя.

   Музичним подарунком для присутніх став твір на слова І.П. Котляревського «Де згода в сімействі» у виконанні академічного хору Полтавського музичного училища імені М.В. Лисенка.

   Відкриття чергового туристичного магніту відбулося за ініціативи Департаменту культури і туризму Полтавської обласної державної адміністрації та представництва Premier Hotel Palazzo.

   Цього ж дня відбулося урочисте відкриття культурно-мистецького центру Національного музею-заповідника М.В. Гоголя та Міжнародна конференція «Гоголь світ, Гоголь у світі» Полтавського національного педагогічного університету імені В.Г. Короленка та Національного музею-заповідника М.В. Гоголя за участі професора японського університету.

Наверх ↑