м. Комсомольськ

Версія для друкуВерсія для друку

Місто КОМСОМОЛЬСЬК

 Комсомольськ – наймолодше місто Полтавщини (засноване 29 листопада 1960 року), один з найбільших промислових та культурних центрів Полтавського краю. З 06.04.1977 Комсомольськ має статус міста обласного підпорядкування. Населення міста – понад 51 тис. чоловік (2012 р.), площа – 110,9 км2.

 Комсомольській міській раді адміністративно-територіально підпорядкована Дмитрівська сільська рада, яка включає 7 сіл: Базалуки, Волошине, Дмитрівка, Кияшки, Колгоспна Гора, Кузьменки та Солонці.

 Місто Комсомольськ розташоване на землях, де археологи знаходять залишки давніх поселень. З I тис. до н.е. тут перетинались водні і сухопутні торговельні шляхи: «Грецький шлях» VII-VIII ст.ст., шлях «З Варяг у Греки» VIII-X ст.ст. і великий «Солоний шлях» XVI-XIX ст.ст. Наприкінці XII ст. на берегах Дніпра оселяються слов’яни, а з XII-XIV ст.ст. землі заселяються козаками.

 У 1709 р., відходячи від військ Петра І, неподалік від села Келеберди, переправлялися через Дніпро гетьман Іван Мазепа та король Швеції Карл XII.

 Початок вивчення Кременчуцької магнітної аномалії видатним ученим-магнітологом П.Я. Армашевським та всесвітньовідомим академіком В.І. Вернадським відноситься до другої половини XIX століття.

 У 1928 році, неподалік від м. Кременчука, геофізик А.О. Строна дослідив магнітну аномалію, яка ховала у собі запаси залізної руди на сотні років.

 З Дніпром місто пов’язане не тільки назвою – Комсомольськ-на-Дніпрі, але й розташуванням. Комсомольчани свято вшановують пам’ять про воїнів, загиблих під час форсування Дніпра в роки Великої Вітчизняної війни.

 6 січня 1961 року в газеті «Комсомольская правда» пролунав заклик: «Есть город Комсомольск-на-Амуре, будет город Комсомольск-на-Днепре».

 Майже десять років велося будівництво гігантського металургійного комплексу та міста.

 Комсомольський історико-краєзнавчий музей створено 11 квітня 2000 року. Музей розташував свої експозиції у будівлі відділу підготовки кадрів Полтавського гірничо-збагачувального комбінату.

 Експозиційно музей об’єднаний з музеєм ВАТ «Полтавський ГЗК», тому представлені такі експозиції: палеонтологічна колекція, стародавня історія (археологія), край у часи пізнього середньовіччя, етнографічна експозиція (українська хата), історія геологічних досліджень краю, історія будівництва міста Комсомольська та гірничо-збагачувального комбінату, історія підрозділів ВАТ «Полтавський ГЗК», історія міста Комсомольська (окрема зала) тощо. Музей опікується двома філіями: у ДОСЦ «Горизонт», де відображена історія дитячого центру, та у Політехнічному технікумі, в якому більша частина експозицій присвячена подіям Великої Вітчизняної війни.

 Парк культури і відпочинку – улюблене місце прогулянок, дозвілля та відпочинку. Лісовий масив було закладено у 1938-1939 рр. Основу складає сосновий ліс, лише його околиці оповиті листяними насадженнями. Із розбудовою міста парк почали упорядковувати, з’явилися перші алеї, атракціони, ігрові та розважальні майданчики.

 Особливою родзинкою є паркове озеро з його пернатими мешканцями – лебедями. Парк прикрашають численні скульптури казкових персонажів та фонтан.

 Місто Комсомольськ завжди відрізнялося своєю неординарністю. Вулиці міста, парк відпочинку, «дитяче містечко», – скрізь вас порадують дотепні скульптури, створені фантазією та руками талановитого комсомольського скульптора Олега Рябо.

 «Дніпрова хвиля» – традиційний міський фестиваль дитячого та юнацького мистецтва, який проходить щорічно під патронатом міського голови. Метою заходу є сприяння розвитку дитячого мистецтва, виявлення і підтримка юних талантів, обдарованих дітей, розвитку дитячих творчих колективів міста.

 Міжнародний дитячий фестиваль «Мистецьке сузір’я», що проходить навесні, має на меті зміцнення дружніх, партнерських стосунків між країнами та регіонами України, а також сприяння розвитку дитячого естрадного мистецтва, виявлення і підтримку юних талантів та обдарованих дітей.

 Влітку у Комсомольську збираються прихильники молодіжної субкультури на молодіжний фестиваль – конкурс рок-музикантів «Крок назустріч». Основними гаслами фестивалю є «Молодь обирає творчість» та «Молодь проти наркотиків». Тож, молодь міста Комсомольська та рок-музиканти країни зробили крок назустріч один одному, який дав можливість відчути, що сьогодні вони обирають здоровий спосіб життя.

 За роки існування міжнародний фольклорний фестиваль «Калинове літо на Дніпрі», починаючи з 2000 року, об’єднав близько 1 900 представників світу. Захід проводиться по лінії Міжнародної організації ЮНЕСКО, яку представляє секція CIOFF. Жителі міста мали змогу познайомитися з цікавими і талановитими учасниками зі США, Фінляндії, Індії, Туреччини, Росії, Італії, Іспанії, Китаю, Таїланду, Ізраїлю, Сербії, Польщі, Македонії, країн Африки (Алжиру та Республіки Того), Кіпру, Німеччини та багатьох інших країн.

 Всеукраїнський фестиваль «Козацькі сурми» у жовтні щороку збирає на березі Дніпра учасників фольклорного козацького мистецтва з різних міст України: Харкова, Кривого Рогу, Полтави, Кобеляк, Комсомольська, Кременчука та інших. Цей фестиваль покликаний розвивати козацькі традиції і приурочений до Дня Українського Козацтва.

 Дозвілля на природі – мисливсько-рибальського господарства «Тахтаєвське», яке знаходиться на живописному березі Дніпра, де створені всі умови для цікавого мисливства, рибальства, сімейного відпочинку. Незабутні враження принесуть кінні та водні прогулянки під керівництвом досвідчених інструкторів, спостереження за рідкісними тваринами та птахами, вечеря біля багаття під відкритим небом. Для проживання – сучасний міні-готель із всіма зручностями.

 Екскурсії та прогулянки на острови Дніпра справлять незабутнє враження. Неперевершені краєвиди, чудовий каскад мальовничих островів, що розкидані по всій території Дніпра, нікого не зможуть залишити байдужим. Кожен зможе особисто насолоджуватися чарівною природою та отримати задоволення від купання в теплих хвилях Дніпра.

 «Лісові озера» – ландшафтний заказник, розташований на лівому березі річки Псел. Площа – 714,7 га. Найбільші площі займає лісова рослинність. На лучно-болотних ділянках є види, занесені до Червоної книги України.

 Фауна хребетних тварин нараховує 175 видів. Зустрічаються види тварин, включені до європейського Червоного списку та Червоної книги України.

 «Заплави Псла» – ландшафтний заказник. Заказник є природним комплексом лісових ділянок, луків, водойм на лівому березі в нижній частині заплави ріки Псел. Площа – 885 га.

 Найбільш флористично багатими є лучно-болотні ділянки, на яких зустрічаються рослини, занесені до Червоної книги України.

 Фауна наземних хребетних тварин налічує близько 200 видів. В гніздовий період налічується близько 90 видів птахів. Рептилії заказника належать до лісового та водно-болотного фауністичних комплексів.

 Свято-Миколаївський собор Української Православної церкви – духовний центр міста Комсомольська. В 1990 році було встановлено хрест та закладено перший камінь на місці будування храму. На свято Покрови Пресвятої Богородиці, 14 жовтня 1994 року, Собор було освячено. При Соборі працює «Воскресна школа» та Духовне училище Полтавської єпархії.

 Тисячі прихожан приїздять до храму, щоб помолитися біля цілющої ікони Миколая-Чудотворця.

 …Минули роки. Красень Комсомольськ відсвяткував 50-річчя, а його мешканці роблять все можливе, щоб улюблене місто і надалі залишалось одним з найкращих в Україні.

ДОВІДКОВА ІНФОРМАЦІЯ

Назва

Адреса

Телефон

Комсомольська міська рада

м. Комсомольськ, вул. Миру, 24

(05348) 2-14-63

Відділ культури і туризму виконавчого комітету Комсомольської міської ради

м. Комсомольськ, вул. Миру, 22

(05348) 2-52-07

Автостанція «Комсомольськ»

м. Комсомольськ, вул. Строна, 7

(05348) 2-24-09

МУЗЕЇ ТА ПАМ’ЯТНІ МІСЦЯ

п/п

Назва об’єкту

Адреса

Телефон

1.

Комсомольський історико-краєзнавчий музей, музей ВАТ «Полтавський ГЗК»

м. Комсомольськ, вул. Космонавтів, 4

(05348) 7-53-03

ГОТЕЛІ ТА ЗАКЛАДИ РОЗМІЩЕННЯ

п/п

Назва об’єкту

Адреса

Телефон

1.

Готель «Славутич»

м. Комсомольськ, вул. Миру, 15

(05348) 2-29-33

2.

Готель «Ольвія»

м. Комсомольськ, вул. Набережна, 3

(05348) 7-72-27

ЗАКЛАДИ ХАРЧУВАННЯ

п/п

Назва об’єкту

Адреса

Телефон

1.

Ресторан «Каскад»

м. Комсомольськ, вул. Гірників, 33

(05348) 2-10-66

2.

Кафе «Хутірець»

м. Комсомольськ, вул. Миру, 39

(05348) 7-30-07

3.

Кафе-бар «Медуза»

м. Комсомольськ, вул. Миру, 12

(05348) 2-65-36

4.

Кафе «Слада»

м. Комсомольськ, вул. Миру, 42

(05348) 2-16-28

5.

Бар «Шинок»

м. Комсомольськ, вул. Строни, 5

(05348) 2-58-97

6.

Кафе-піццерія «ДаВінчі»

м. Комсомольськ, вул. Добровольського, 69а

(05348) 6-19-09

7.

Кафе «Наутілус»

м. Комсомольськ, вул. Леніна, 23а

(067) 714 24 39

КУЛЬТОВІ СПОРУДИ

п/п

Назва об’єкту

Адреса

Телефон

1.

Свято-Миколаївський собор

м. Комсомольськ

 

2.

Храм святої блаженної Ксенії Петербурзької

м. Комсомольськ

 

 

Наверх ↑