Національний музей-заповідник М.В. Гоголя

Версія для друкуВерсія для друку

Національний музей-заповідник Миколи Васильовича Гоголя
(Полтавська область, Шишацький район, с. Гоголеве)

 

   Національний музей-заповідник Миколи Васильовича Гоголя є перлиною туристично-рекреаційного кластеру «Гоголівські місця на Полтавщині» та входить до Всеукраїнського туристичного маршруту «Гоголівські місця на Україні».

   Заповідник-музей М.В. Гоголя гостинно відчинив двері у 1984 році на честь 175-ї річниці від дня народження письменника на місці родової садиби у селі Гоголеве (колишня Василівка). Садиба Гоголів-Яновських відтворена за планами, спогадами, листами сучасників, старими фотознімками та кресленнями і малюнками самого письменника. Турботливо відтворений білостінний батьківський будинок, флігель, альтанка «Мрія», грот, ставки, парк-сад, могила батьків.

   У залах батьківського будинку та флігелі розміщена експозиція, яка дає уявлення про епоху, в якій жили Гоголі, розповідає про життя і творчість видатного письменника.

   Доріжками можна спуститися до дзеркальних вод ставка, побачити протилежний берег, де колись жив син сестри М. Гоголя М.В. Биков зі своєю сім’єю. Алеєю, що тягнеться уздовж ставка, письменник любив довго гуляти. На невисокому пагорбі розташована дерев’яна альтанка «Мрія», трохи далі – грот. У сім’ї Гоголів його називали «храмом самотності». Біля входу лежить великий камінь, на якому любив сидіти і обдумувати свої твори Микола Васильович.

   Все у заповіднику-музеї розповідає про великого письменника, прилучає до джерел його безсмертного генія.

   Вдома, у Василівці, Микола здобув початкову освіту, і лише у 10 років його віддали до Полтавського повітового училища. Закінчивши 1827 року курс навчання у Ніжинській гімназії вищих наук, він повертається до рідної оселі, щоб невдовзі піти у широкий світ, а згодом прагнути сюди думками в годину душевного піднесення або гірких роздумів.

http://gogol-museum.org/

Наверх ↑