Національний музей-заповідник українського гончарства в Опішному

Версія для друкуВерсія для друку

Національний музей-заповідник українського гончарства в Опішному

(Полтавська обл., Зіньківський р-н, смт Опішня, вул. Партизанська, 102)

 На території стародавнього містечка Опішня та в його околицях керамічне виробництво виникло в найдавніші часи нашої історії. Сьогодні селище заслужено вважається гончарною столицею України, а створений  Національний музей-заповідник українського гончарства в Опішному – єдиний в Україні спеціалізований етномистецький, науково-дослідний, культурно-освітній, навчально-виховний заклад, який постає всеукраїнським центром дослідження, збереження і популяризації гончарської спадщини України. Фондові колекції репрезентують: гончарні осередки всіх історико-етнографічних регіонів України, унікальну збірку дитячої глиняної іграшки, колекцію зарубіжного гончарства. Збереглася єдина в Україні виробнича гончарська споруда з горном початку ХХ століття.

 До складу Національного музею-заповідника українського гончарства в Опішному входять структурні підрозділи, які є пам’ятками культурної спадщини: меморіальний музей-садиба гончарської родини Пошивайлів, музей-садиба гончарівни Олександри Селюченко, приміщення земської губернської гончарної майстерні.

 З 1995 року при музеї діє Науково-дослідницький центр українського гончарства Інституту керамології НАН України. На базі Центру щороку в серпні проходять Всеукраїнські симпозіуми монументальної кераміки. Кращі роботи експонуються просто неба впродовж року.

http://opishne-museum.gov.ua/

Наверх ↑