Полтавщина туристична

Версія для друкуВерсія для друку

ПОЛТАВЩИНА ТУРИСТИЧНА

Полтавська область – індустріально-аграрний регіон України, розташований на лівому березі р. Дніпро. Територія – 28,748 тис. км2, що становить 4,76 % від території України.

Полтавщина займає сьоме місце в Україні, перевищуючи території більш ніж 50 держав світу, і межує на півночі з Чернігівською і Сумською, на сході – з Харківською, на півдні – з Дніпропетровською і Кіровоградською, на заході – з Київською і Черкаською областями.

Полтавський край – один із наймальовничіших регіонів держави, багатий на родючі чорноземи, значні поклади газу та нафти, залізної руди та інші корисні копалини. Але наш найголовніший скарб – люди.

Не існує жодної галузі науки, культури і мистецтва, яка б не була збагачена мудрістю і талантом наших земляків. Полтавський край – унікальна скарбниця національної духовності й культури. Витоки української літературної мови, класичної літератури, театру, образотворчого мистецтва беруть початок на благословенній Полтавській землі. Не випадково Полтавщину називають духовним серцем України.

Полтавці шанобливо зберігають давні традиції національного гончарства, народних промислів, малярства. Із цього вічного коріння продовжує живитися дерево нації, отримуючи нові творчі імпульси.

Знана Полтавщина і як потужний промисловий регіон держави з розвинутою нафтогазовидобувною, нафтопереробною, машинобудівною, хімічною, гірничорудною, автомобільною, текстильною промисловістю.

Споконвіку на полтавських родючих чорноземах вирощувався хліб, і любов до хліборобської праці передавалася із покоління в покоління. Аграрії області гідно продовжують ці традиції, застосовуючи новітні технології вирощування та переробки сільгосппродукції та впроваджуючи екологічний стандарт України.

Неповторна самобутність і краса Полтавського краю, його багата історична спадщина, чисте повітря і цілюща вода обумовлюють важливе значення Полтавщини як екологічно чистої зони відпочинку та туризму.

Справжньою перлиною мережі санаторно-оздоровчих закладів області є курорт міста Миргорода, на який приїжджають відпочити та оздоровитися мешканці з усіх регіонів України та з багатьох країн світу.

Гостинно запрошуємо на Полтавщину для ділового співробітництва, пізнання традицій та звичаїв нашого краю. Полтавська земля і сьогодні багата на талановитих, працелюбних людей, чиїми зусиллями оновлюється незалежна держава, а рідний край сповнюється величністю і впевненістю у світлому сьогоденні і щасливому майбутті поколінь нової незалежної України.

Культура області цікава та багатогранна. На Полтавщині на початку XVIII століття був створений літопис Самійла Величка, що став основним джерелом вивчення історії козацтва в Україні. Видатною пам’яткою культури того часу залишається літопис ще одного нашого земляка Григорія Грабянки, що мав великий вплив на самоусвідомлення українців – автор показував український народ як рівний серед інших народів, високо цінував його історію та волелюбні прагнення.

Полтавська прадавня земля вигойдала у своїй материнській колисці сотні славетних синів та доньок, котрі впродовж віків наповнювали скарбницю національної і світової культури, науки. Ми досі захоплюємося творами легендарної Марусі Чурай – пам’ятник українській пісні в її образі віднедавна постав біля Полтавського академічного музично-драматичного театру імені М.В. Гоголя. Із селища Чорнухи, босоніж пішов у світ мандрівний філософ, просвітитель, поет, педагог, музикант Григорій Сковорода. Народилися Наталка Полтавка і Енеїда Івана Котляревського, поклавши початок новій українській літературі. У нашому краї могутньо зазвучала українська класична музика видатного композитора Миколи Лисенка. Полтавщина стала батьківщиною для декабриста Сергія Муравйова-Апостола. Тут народилися незламні патріоти України Симон Петлюра і патріарх Мстислав, вчений-винахідник, творець ракетної техніки і теорії міжпланетних польотів Юрій Кондратюк. Вона виколисала Панаса Мирного і Євгена Гребінку, Леоніда Глібова й Опанаса Сластьона, Миколу Ярошенка, Марію Башкирцеву. Катерину Білокур, Івана Багряного, Василя Барку, Дмитра Нитченка, Григорія та Григора Тютюнників, Олеся Гончара, Павла Загребельного, Василя Симоненка, Олександра Білаша, Платона і Георгія Майбород, Бориса Олійника, Олександру Селюченко, Надію Бабенко, Раїсу Кириченко, Дмитра Луценка, Миколу Шопшу…

З Полтавською землею пов’язані життя і творчість багатьох видатних письменників та діячів науки й культури – Тараса Шевченка, Лесі Українки, Олександра Пушкіна, Ольги Кобилянської, Миколи Зерова, Антона Чехова, Володимира Короленка, Івана Буніна, Михайла Зощенка, Олександра Довженка, Івана Козловського, Василя Кричевського, Давида Гурамішвілі, Григорія та Івана М’ясоєдових, Шолом Алейхема…

Наверх ↑